Artur Kawa, prezes zarządu, Emperia Holding

Zarząd Monnari Trade w upadłości układowej poinformował, że w minioną środę układ został przyjęty przez wierzycieli. Za układem głosowała ponad połowa wierzycieli posiadających ponad 80 proc. wartości wierzytelności uprawnionych do głosowania.

Posiedzenie w sprawie zatwierdzenia układu zostało wyznaczone przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia, XIV Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych, na dzień 13 października tego roku.
 
Wysokość przychodów spółki odzieżowej w pierwszym półroczu tego roku wyniosła 48,85 mln zł. Firma miała 2,56 mln zł jednostkowej straty netto wobec 82,30 mln zł straty w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Firma Monnari powstała 12 lat temu. Jej założycielami był Marek Banasiak i jego żona Anna oraz Mirosław Misztal. W podstawowy obszar działalności gospodarczej Monnari Trade wchodzi tworzenie odzieży damskiej w szerokiej gamie asortymentowej. Odzież oferowana przez sieć obejmującej modne, wygodne i wysokiej jakości ubrania. Ich sprzedaż prowadzona jest poprzez sieć własnych sklepów firmowych. Firma szyła ubrania dla kobiet powyżej 30. roku życia. Aktywnych, lubiących bawić się modą, chcących jednocześnie czuć się elegancko.

W roku 2002 spółka Monnari została przekształcona w spółkę akcyjną. Pierwotne plany wspólników zakładały stworzenie sieci 300 sklepów w całej Europie. Kłopoty zaczęły się na koniec 2008 roku, wraz z nadejściem kryzysu. Spółka ogłosiła upadłość. W styczniu 2010 roku sąd zmienił postępowanie upadłościowe obejmujące likwidację majątku na upadłościowe z możliwością zawarcia układu.