Zarząd spółki Monnari, będącej obecnie w upadłości układowej, otrzymał rezygnację członka rady nadzorczej pod koniec ubiegłego tygodnia.

– Pan Tomasz Kisiel swoją rezygnację uzasadnił dużym zakresem obowiązków służbowych, które nie będą pozwalały na poświęcenie wystarczającej ilości czasu w celu należytego wykonywania obowiązków członka rady nadzorczej – czytamy w komunikacie spółki.

Przypomnijmy, że 29 września wierzyciele spółki zgodzili się na zawarcie układu z Monnari. Układ musi jeszcze zatwierdzić łódzki sąd ds. upadłościowych i naprawczych.

Marka Monnari istnieje na polskim rynku od 1998 roku, kiedy to powstała spółka cywilna o tej samej nazwie. Wraz ze zmianą formy działalności i powołaniem w kwietniu 2000 roku spółki Monnari Trade rozpoczął się intensywny rozwój przedsiębiorstwa. Powstała wzorcownia i dział projektantów. W ciągu kilku lat firma zbudowała jedną z najbardziej znanych polskich marek odzieżowych Monnari. Od grudnia 2006 r. spółka Monnari Trade notowana jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Kłopoty spółki zaczęły się na koniec 2008 roku, wraz z nadejściem kryzysu. Spółka ogłosiła upadłość. W styczniu 2010 roku sąd zmienił postępowanie upadłościowe obejmujące likwidację majątku na upadłościowe z możliwością zawarcia układu.