Choć pierwsze sklepy sieci Kropka uruchomione zostały dopiero w marcu tego roku, to w kraju funkcjonuje już ponad 150 marketów pod tym logiem. Sieć rozwijana jest na zasadach franczyzy. Zarząd spółki poinformował, że kolejna Kropka powstanie na Kaszubach.

Do projektu Detal Polski dołączyły się jak do tej pory trzy lokalne sieci: Dobry Sklep (Zielona Góra), Sklep Polski (Gniezno) i Poziomka (Radom). Trwają rozmowy z kolejnymi spółkami handlowymi.

– Rozmowy zakończą się prawdopodobnie w tym miesiącu. Mamy nadzieję, że dołączą do nas kolejne sieci – komentuje Krzysztof Misiewicz, prezes Detal Polska.

Władze spółki chcą, by jeszcze w tym roku w sieci Detal Polska działało 700 sklepów.

Pierwsze sklepy pod logo sieci Kropka uruchomione zostały w marcu tego roku w województwie dolnośląskim i lubelskim. Do sieci Kropka mogą dołączyć sklepy, których powierzchnia handlowa wynosi minimum 70 mkw. Zainteresowany podmiot musi posiadać płynność finansową i przestrzegać rzetelności kupieckiej. Ponadto lokalizacja placówki powinna wykluczać konkurencyjność wobec funkcjonujących już sklepów sieci.

Detal Polski wchodzi w skład Polskiej Sieci Handlowej Unia, jednej z największych na rynku FMCG grup zakupowych w Polsce. Spółka została powołana do życia, jako organizator ogólnopolskiej sieci sklepów spożywczych. Spółka zrzesza w ramach ogólnopolskiego projektu 540 sklepów. Dotychczas ciągle mają tradycyjne nazwy: Poziomka, Dobry Sklep, Sklep Polski i Zielony Koszyk. Głównym i strategicznym dostawcą jest PSH Unia poprzez jej partnerów i udziałowców.