1 października miało miejsce uroczyste poświęcenie nowego sklepu Benedicite w Zamościu przy ul. Łukasińskiego 12a. To kolejne delikatesy tej sieci otwarte w ostatnim czasie. Pod koniec sierpnia Benedicite otworzyło lokal w Płocku przy ul. Kolegialnej 38i. W sumie w sieci funkcjonuje już ponad 40 placówek.

Firma wciąż poszukuje chętnych do uruchomienia kolejnych punktów z produktami benedyktyńskimi na zasadzie franczyzy. W planach ma otwarcie co najmniej 38 nowych sklepów na terenie wszystkich województw. Poszukiwane są osoby lub firmy dysponujące powierzchnią handlową o powierzchni minimum 30 mkw.

Jednostka Gospodarcza Benedicite prowadzona jest przez Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Firma wytwarza konfitury, powidła, ciastka i inne produkty spożywcze. Sieć sklepów w całej Polsce przekroczyła już liczbę 40. Benedicite otwierają nowe placówki na zasadzie franczyzy. Prowadzi też sklep internetowy, gdzie można kupić m.in. nalewki, miody, herbaty ziołowe, konfitury, musztardy, soki oraz suszone warzywa i owoce.

Marka zdobywa nagrody w ogólnopolskim konkursie promocyjnym Agro Polska. W tegorocznej edycji nagrodzone zostały: pigwa do herbaty z serii "Specjały leśne zakonu kartuzów" oraz ciasto z toskańskiego klasztoru. Tym samym liczba produktów opatrzonych godłem Agro Polska wzrosła do sześciu.