– Po udanym debiucie pierwszych termowizyjnych kamer IP AXIS Q1910/-E, które wprowadziliśmy do sprzedaży na początku tego roku, teraz prezentujemy nowe modele AXIS Q1921/-E. Rozszerzony zasięg nadzoru, szerokie pole widzenia i elastyczność będąca zasługą wymiennych obiektywów to cechy, których domagali się nasi klienci – powiedział Johan Paulsson, dyrektor ds. Technologii w Axis Communications. Kamery AXIS Q1921/-E umożliwią niedrogą i elastyczną detekcję obszarową i obwodową, która sprawdzi się w większości instalacji. AXIS Q1921 i AXIS Q1921-E doskonale zintegrują się z każdym sieciowym systemem nadzoru wizyjnego, zapewniając wszystkie korzyści monitoringu IP – dodał Paulsson.

Kamery termowizyjne tworzą obraz na podstawie ciepła wydzielanego przez wszystkie obiekty, pojazdy i osoby. Dzięki temu mogą działać w całkowitej ciemności, dostarczając obrazy, które pozwalają operatorom wykrywać podejrzaną aktywność i niezwłocznie podejmować odpowiednie działania. Są również skuteczniejsze od konwencjonalnych kamer w trudnych warunkach atmosferycznych, na przykład we mgle, kurzu i dymie.

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2 proc. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r.