Nowe restauracje: Multifood i Piramida, zajmą odpowiednio 133 mkw. i 205 mkw. powierzchni słupskiej galerii. Po zakończeniu budowy drugiego etapu obiektu, sklep Rossmann zmieni lokalizację i przeniesie się do nowej części.

Rossmann to jedna z największych sieci drogeryjnych w Europie i największa sieć w Polsce. Aktualnie liczy ponad 460 sklepów w ponad 215 miastach.

W powiększonej galerii Jantar znajdzie się łącznie 137 sklepów. W nowej części galerii znajdą się sklepy m.in. takich marek, jak: Zara, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Reserved, Cropp i Takko. Marki nie były dotychczas obecne w Słupsku. Także sześciosalowe Multikino w Jantarze będzie pierwszym multipleksem w tym mieście.

Centrum handlowe zostało otwarte we wrześniu 2008 roku. Znajdują się tu sklepy znanych marek, m.in.: H&M, KappAhl, RTV Euro AGD, Smyk, Empik, House i Mohito. Komercjalizacją centrum zajmuje się MGS Retail Service.

Mayland Real Estate specjalizuje się w realizacji obiektów handlowych, rozrywkowych i usługowych. W 2008 roku otworzył trzy nowoczesne centra handlowe: CH Karolinka w Opolu, CH Pogoria w Dąbrowie oraz pierwszą część CH Jantar w Słupsku. Oprócz nowej części Jantara, Mayland planuje otwarcie kolejnych obiektów, m.in. w: Szczecinie, Gdyni, Krakowie i Rzeszowie.