Spółka Metro Group z Düsseldorfu otrzymała nagrodę w kategorii „Godne polecenia – najlepsza nieruchomość komercyjna w Turcji” za projekt centrum handlowego Meydan w Istambule. Głównymi kryteriami jakimi kierowało się eksperckie jury były: oryginalność, innowacyjność oraz kreatywność. Nowoczesne centrum handlowe Meydan, które również w maju tego roku zostało wybrane przez ICSC jako najbardziej przyjazny środowisku obiekt komercyjny na świecie, jest postrzegane jako pionier w sferze rozwiązań przyjaznych środowisku.

Centrum handlowe Meydan położone jest w azjatyckiej części Istambułu, zajmuje powierzchnię 70 tys. mkw. Temperatura wewnątrz budynku regulowana jest przez jeden z największych systemów geotermicznych w całej Europie. Dodatkowo dachy pokryte trawą wspomagają regulację termiczną tak dużej powierzchni.

Międzynarodowa gala rozdania nagród odbyła się 24 września w hotelu Park Lane w Londynie.

Metro Group Asset Management jest spółką serwisową międzynarodowego koncernu Metro Group, oferującą usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami i procesami inwestycyjnymi. Spółka odpowiada za strategiczny rozwój nieruchomości, planowanie, budowę, wynajem, sprzedaż/kupno nieruchomości. W zakresie odpowiedzialności spółki leży center management obejmujący dziewięć centrów handlowych M1 w całej Polsce, jak również facility management realizowany dodatkowo w sieciach handlowych Makro Cash & Carry, Real, Media Markt i Saturn.