W trakcie konferencji odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród dla najlepszych centrów handlowych i ich najemców w 2010 roku. Wyróżnienia zostaną przyznane w następujących kategoriach:
 

– Koncept Roku – Najemca 2010
– Debiut Roku – Najemca 2010
– Małe Centrum Handlowe
– Duże Centrum Handlowe
– Koncept Roku
– Grand Prix
– Nagroda Czytelników portalu Retailnet.pl

8 września 2010 miała miejsce XI edycja konferencji CEE Shopping Center Forum. W wydarzeniu zorganizowanym w hotelu Hilton udział wzięła rekordowa liczba 305 uczestników.

Cztery panele dyskusyjne, w których wzięło udział 19 ekspertów, menadżerów i najemców centrów handlowych oraz debata na temat relacji pomiędzy zarządcami i najemcami centrów – to główne elementy tegorocznej konferencji. Shopping Center Forum to jedna z największych i najważniejszych konferencji dla przedstawicieli branży centrów handlowych i najemców w Polsce i Europie Środkowej.

Obecność na konferencji daje niepowtarzalną okazją do spotkania z osobami aktywnie działającymi na rynku nieruchomości handlowych. To także wyjątkowe źródło informacji o rynku i realizowanych projektach. Shopping Center Forum jest prestiżowym miejscem, gdzie nie powinno zabraknąć nikogo, kto rozwija działalność na rynku centrów handlowych. Na konferencji spotykają sie eksperci rynku centrów, deweloperzy, zarządcy, przedstawiciele sieci, firm komercjalizujących oraz instytucji finansowych.