Wartość planowanej inwestycji wyniesie 250 mln zł

Na terenie przeznaczonym pod budowę galerii rozrywkowo-handlowej Focus Mall znajdują się niewielkie działki należące do miasta Jelenia Góra. Parkridge Retail Development, deweloper galerii, dzierżawi je na krótki czas. – Taka sytuacja komplikowała montaż finansowania realizacji obiektu przez banki – informuje Agnieszka Janas, rzecznik prasowy Parkridge Retail.

Dlatego deweloper kupił budynek przy ulicy Ptasiej, którym interesował się urząd miejski w Jeleniej Górze z zamiarem wymiany nieruchomości. Jak poinformował Parkidge Retail, władze miasta zaakceptowały takie rozwiązanie.

– Obecnie trwają formalności proceduralne zmierzające do ostatecznego dokonania zamiany zgodnie z obowiązującym prawem. Spodziewamy się, że nastąpi to za kilka dni. Wymiana ta wyjaśni do końca sprawę własności gruntów pod budowę galerii. To zdecydowanie ułatwi i przyspieszy proces budowy obiektu – przekonuje rzeczniczka Agnieszka Janas.

Focus Mall Jelenia Góra to nowoczesna galeria rozrywkowo-handlowa. Wartość projektu po zrealizowaniu szacowana jest na 250 mln zł. Obiekt będzie liczyły ponad 40 610 mkw. powierzchni. Powierzchnia najmu zajmie 17 tys. mkw. Na trzech poziomach handlowych znajdzie się: 89 sklepów, restauracje, kawiarnie i wielosalowe kino.

Parkridge Holdings specjalizuje się w realizacji galerii rozrywkowo-handlowych i parków handlowych. Do tej pory zainwestował w regionie Europy Środkowo-Wschodniej ponad 1mld euro. Planowane inwestycje w Polsce wynoszą ponad 500mln euro do 2013 roku.

Firma Parkridge Holdings działa w Polsce od 2003 roku. W tym czasie wybudowała cztery centra rozrywkowo-handlowe Focus Mall (w Rybniku, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim), jeden park handlowy Focus Park w Świdnicy plus siedem parków logistycznych.