Opłaty wspólne są najsłabszym ogniwem współpracy

W ciągu 2009 roku firma Deichmann Obuwie poszerzyła swoją ofertę o 22 nowe lokalizacje. W roku bieżącym, do września liczba placówek sieci obuwniczej została powiększona o dziewięć. W planach jest jeszcze 13 nowych sklepów, z czego sześć swoją lokalizację znajdzie w galeriach handlowych.

Salony działające pod logo Deichmann – wg informacji już ujawnionych przez firmę – pojawią się między innymi w Galerii Kilińskiego w Środzie Wielkopolskiej, Galerii Victoria w Wałbrzychu, Galerii Sanowa w Przemyślu. Pierwsze sklepy powstaną m.in. w Inowrocławiu (Rąbin), Wyszkowie (Galeria Wyszków), Jaśle (Galeria Jasło), Chojnicach (Rental Park), Sieradzu (Galeria Sieradzka) i Bochni (Galeria Rondo). Natomiast mieszkańcy Warszawy kolejnego Deichmanna odnajdą na Bemowie.

Firma Deichmann z siedzibą w Essen (Niemcy) została założona w 1913 roku i do tej pory pozostaje w rękach rodziny założycielskiej. Przedsiębiorstwo jest liderem w detalicznej sprzedaży obuwia na rynku europejskim i zatrudnia na całym świecie ponad 28 tys. pracowników. Firma jest obecna w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Danii, Polsce, Słowacji, Czechach, Słowenii, Rumunii, Chorwacji, Włoszech, Litwie, Turcji, Bułgarii i na Węgrzech. Poza tym grupa jest obecna także w Szwajcarii (Dosenbach, Ochsner, Ochsner Sport), Holandii (vanHaren) i w Stanach Zjednoczonych (Rack Room Shoes, Off Broadway, Deichmann). W 2010 roku do grupy dołączył nowy kraj – Hiszpania.