Fashion Week w Manufakturze odbędzie się już po raz piąty. Tym razem klienci łódzkiej galerii zobaczą na wybiegu modowe propozycje młodych projektantów, w tym studentów ASP i finalistów Międzynarodowego Konkursu Złota Nitka. Od 8 do 10 października 2010 roku swoje kolekcje pokażą między innymi: Wojtek Haratyk, Połoz&Biadasz, Plastikowy, Marta Siniło, Kasia Ostapowicz, Paulina Ptasznik, Sadowska Fashion & Kapela Folk, Excellent Glory, Boogie Design, Personal Design. Poza ubraniami prezentowane będą także akcesoria i biżuteria. Pokazywane na scenie kolekcje będą wystawione na sprzedaż.

Dodatkowo do dyspozycji klientów zostaną oddane stanowiska, przy których zaproszeni styliści i wizażyści z Akademii Stylu Elle doradzą jak zmienić swój styl, fryzurę, makijaż i na co zwracać uwagę przy doborze nowej garderoby, którą w sobotę (9 października br.) będzie można zakupić po obniżonej cenie w ramach „Nocy Zakupów”. Ta potrwa od godziny 22.00 do 1.00.

Pokazom i atrakcjom modowym towarzyszyć będą konkursy, m.in. „Złap nowojorskie jabłko”, w którym do wygrania będą iPody, a także wystawa połączona ze sprzedażą dodatków, biżuterii i akcesoriów ekologicznych i recyklingowych – RE-ACT Concept Store.