Każda kamera jest wyposażona w kartę pamięci flash Secure Digital (SD), co umożliwia zapis nagrań wideo z całych dni bez podłączania komputera PC. Skonfigurowanie kamer nie wymaga wiedzy technicznej — użytkownik jedynie wkłada kartę SD, podłącza kamerę, po czym może oglądać i rejestrować obraz. Jedno połączenie kablowe zapewnia zasilanie przez sieć Ethernet (Power-over-Ethernet) oraz umożliwia oglądanie i rejestrowanie obrazu wideo.

Rozwiązanie to można rozbudować, podłączając rejestrator wideo, na przykład Bosch Divar seria 700 lub serwer iSCSI. Ponadto kompresja obrazu H.264 zmniejsza wymaganą pojemność pamięci masowej do 30 proc. w porównaniu z konwencjonalnymi technologiami monitorowania, co obniża koszty.

Oprogramowanie do monitorowania (bezpłatne dla 16 kamer) umożliwia zdalne oglądanie obrazu z wielu kamer na komputerze PC. Nagrania wideo mogą być archiwizowane w celu przyszłego wykorzystania lub zlokalizowania określonych zdarzeń za pomocą funkcji szybkiego wyszukiwania. Ponadto kamery są wyposażone we wbudowane funkcje wykrywania ruchu, ingerencji lub sygnału dźwiękowego, które mogą uruchamiać alarm lub zwiększyć jakość nagrania w celu wychwycenia dodatkowych szczegółów w obrazie. Dwukierunkowa transmisja dźwięku umożliwia operatorowi komunikowanie się za pośrednictwem kamery z gośćmi lub pracownikami.