Nietypowe ogłoszenie pojawiło się na stronie internetowej sieci sklepów spożywczych Orzech. Firma zachęca do podawania informacji o lokalach handlowych, którą spółka mogłaby wynająć albo kupić. Sieć ofertuje za taką informację 2 tys. zł, jeśli tylko otworzy swój sklep w tym punkcie.

Orzech poszukuje nowych obiektów na terenie woj. podkarpackiego. Firma zarówno kupuje i dzierżawi nieruchomości, jak i przebudowuje istniejące obiekty. Sieć interesuje się działkami o minimalnej powierzchni 3 tys. mkw. oraz parterami budynków o powierzchni od 300 do 1 tys. mkw. W okolicach budynku powinno też mieścić się od 20 do 100 miejsc parkingowych.

Sklepy Orzech to lokalna sieć handlowa, działającą na terenie województwa podkarpackiego. Swoje placówki ma w miejscowościach: Kolbuszowa, Mielec, Leżajsk, Ropczyce i Sokołów Małopolski. Siedziba spółki mieście się w Kolbuszowej, gdzie powstało Centrum Handlowe Orzech. W 2008 r. firma Orzech podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Centrum rozwoju Społeczno – Ekonomicznego otrzymała statuetkę za pierwsze miejsce w konkursie: „Podkarpacki Pracodawca Równych Szans”. O zwycięstwie zdecydowały między innymi: udział kobiet wśród pracowników firmy i obecność kobiet wśród kategorii pracowników powyżej 45 roku życia.