Nowy sklep, zlokalizowany w Izbicy Kujawskiej, posiada 1,1 tys. mkw powierzchni całkowitej, w tym hala sprzedaży zajmuje 550 mkw. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, otwarcie odbędzie się już dziś (06.10.2010). – Robimy wszystko, żeby zdążyć na czas z ostatnimi pracami – zapewniał wczoraj Piotr Białecki, szef Działu Inwestycji i Rozwoju sieci Twój Market.

Innowacją w nowej placówce ma być oświetlenie wykorzystujące technologię LED. Takie rozwiązanie ma zmniejszyć zużycie energii w obiekcie aż o 67 proc. – Przypuszczam, że będzie to pierwszy obiekt handlowy w Europie oświetlony tą technologią – podkreśla Piotr Białecki.

To nie koniec rozwoju sieci. Na ten rok Twój Market zaplanował też otwarcie nowych placówek we Wrześni (900 mkw. powierzchni handlowej) i Aleksandrowie Kujawskim.

Pierwszy sklep Państwa Białeckich powstał w 1991 roku w Budzisławiu Kościelnym. Sklep szybko zyskał popularność, co skłoniło właścicieli do stworzenia sieci sklepów. W 1997 roku Białeccy przystąpili do sieci POLOmarket. W roku 2004 na skutek konsolidacji sieci POLOmarket Państwo Białeccy opuścili jej szeregi mając osiem własnych supermarketów. Ten rok był również rokiem powstania marki Twój Market. Dziś sieć liczy już ponad 20 w obiektów promieniu 150 km od siedziby firmy. Średnia powierzchnia sali sprzedaży marketów wynosi ponad 600 mkw. Firma oraz zatrudnia ponad 650 osób.