Przypomnijmy, że w związku z pozytywną decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 1 stycznia tego roku, sieć E.Leclerc zostala formalnie właścicielem 25 supermarketów działających dotychczas pod szyldem Billa. Po doprowadzeniu przejętych sklepów do standardów E.Leclerc, sukcesywnie zaczynają one działać pod szyldem francuskiego detalisty.

Jak informuje sieć E.Leclerc, 22 września trzy kolejne byłe sklepy sieci Billa zmieniły szyld: w Wodzisławiu, Jastrzębiu i w Śremie. Tym samym został przekroczony półmetek operacji rebrandingu obejmującej ogółem 21 z przejętych placówek.

Czteru supermarkety Billa, które nie spełniały wymogów sieci E.Leclerc co do wielkości powierzchni sprzedaży, zostały zamkniete. Dotyczyło to sklepów w Wałbrzychu, Chorzowie, Rudzie Śląskiej i Opolu. Placówki te zostały wystawione na sprzedaż.

Wywodząca się z Francji marka E.Leclerc jest najdłużej działającą siecią hipermarketów w Polsce. Pierwsza placówka handlowa francuskiego detalisty w naszym kraju kraju została uruchomiona w 1995 roku. W 2009 roku obroty sieci osiągnęły poziom 2,281 mld złotych, czyli o 7,8 proc. więcej niż w roku 2008.

Obecnie sklepy sieci E.Leclerc są obecne na terenie 13 województw Polski.