Sieć Extra, skupiająca 70 sklepów w woj. pomorskim, prowadzi obecnie negocjacje z potencjalnym kontrahentem. – Na razie nie chcemy ujawniać, z kim prowadzimy rozmowy – poinformował nas Ludwik Dawidowski z sieci handlowej Extra. – Nie wykluczone, że nasze sklepy zmienią szyld, jeśli zdecydujemy się na połączenie z siecią franczyzową. Jednak ostateczna decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła – dodaje Dawidowski.

Jak przekonują przedstawiciele tej sieci, rozmowy z potencjalnym partnerem, mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Dowiemy się wówczas, jaka przyszłość czeka 70 sklepów działających pod logo sieci.

Extra to nazwa lokalnej sieci sklepów spożywczo – przemysłowych, która została utworzona w kwietniu 2002 roku w Kartuzach. Placówki należą do polskich niezależnych kupców. Sieć reklamuje się jako doskonałe miejsce na zakup codziennych i niezbędnych produktów po niewysokich cenach. Właściciele sklepów chcą przekonać swoich klientów, że zakupy robione w ich miejscowości niczym nie ustępują tym, które mogą robić w dużych miastach i zachodnich marketach wielkopowierzchniowych. Najwięcej sklepów Extra funkcjonuje w miejscowościach: Kartuzy, Wejherowo, Żukowo, Somonino, a także m.in. w Sierakowicach i Borowie.