Głównym celem holdingu jest konsolidacja krajowego rynku artykułów mrożonych i dystrybucji tego asortymentu dla branży detalicznej i gastronomicznej. Decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie fuzji jest oczekiwana do końca 2010 roku.

– Naszym celem jest osiągnięcie wzrostu przychodów połączonej grupy Iglokrak-Iglotex do 1,5 mld zł w ciągu minimum 5 lat. Penta deklaruje swoje pełne zaangażowanie w tę inwestycję w tym okresie oraz wsparcie prezesa Tadeusza Włodarczyka. Jesteśmy przekonani, że fuzja dwóch uzupełniających się podmiotów stanowi unikatową szansę na odegranie decydującej roli w procesie konsolidacji rynku oraz stymulowaniu dynamiki branży produktów mrożonych – mówi Rafał Sosna, dyrektor inwestycyjny Penta Investments w Polsce.

Iglotex jest największym w północnej Polsce dystrybutorem i producentem żywności mrożonej oraz lodów, a także jednym z wiodących dostawców tych produktów dla branży detalicznej i gastronomicznej. Firma ma również wiodącą pozycję wśród producentów mrożonek w Polsce. Siedziba spółki mieści się w Skórczu, oddalonym o 70 km na południe od Gdańska. W 2009 roku Grupa osiągnęła przychody w wysokości około 400 mln zł.

Iglokrak jest wiodącym dostawcą i producentem mrożonek oraz lodów dla handlu detalicznego i gastronomii (HoReCa), zajmującym pozycję lidera w południowej Polsce. W 2009 roku Grupa Iglokrak odnotowała przychody w wysokości około 330 mln zł.

Penta Investments, jako właściciel Iglokraka – i Ipopema Fiz – reprezentująca Iglotex – będą dysponować równymi, 50-procentowymi udziałami w połączonym podmiocie. Strony uzgodniły zamiar wprowadzenia akcji spółki do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ciągu najbliższych 5 lat.