Do rozpoczęcia działalności z Fun Foods Polska nie jest potrzebne doświadczenie w branży gastronomicznej, jednakże firma chce podjąć współpracę również z osobami prowadzącymi już własne stoiska gastronomiczne, na których sprzedawałyby produkty nowej marki "Magiczna kukurydza".

Działalność w ramach sieci można rozpocząć po zakupie jednego z oferowanych pakietów – basic w cenie 5999 zł netto lub premium w cenie 13999 zł netto. Franczyzobiorca sprzedaje około 100 kg ziaren miesięcznie, a dostawy kukurydzy są dokonywane zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Cena sugerowana kubka "Magicznej kukurydzy" to pięć złotych.

Licząc na dynamiczny rozwój marki, firma zakłada otwarcie 50 punktów sprzedaży do końca bieżącego roku, oferując 25 pierwszym franczyzobiorcom prawo prowadzenia działalności bez opłaty franczyzowej w ciągu pierwszego trzymiesięcznego minimalnego okresu franczyzy. Stoisko ma wymiary metr na metr długości i dwa metry wysokości), wózka nie trzeba składać (jest dostarczany w dwóch częściach).

Franczyza podstawowa obejmuje prowadzenie od jednego do trzech stoisk z "Magiczną kukurydzą", a w przypadku większej ilości firma zapewnia franczyzobiorcy status przedstawicielstwa rejonu, który gwarantuje wyłączność na terenie danego miasta lub województwa. Firma Fun Foods Polska zapewnia franczybiorcom doradztwo i pomoc logistyczno-marketingową.