Wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez spółkę Wojas we wrześniu tego roku wyniosła 12,444 mln zł i była wyższa o 41,1 proc. od osiągniętych we wrześniu 2009 roku. Natomiast w okresie styczeń – wrzesień 2010 r. firma wypracowała przychody w wysokości 82,980 mln zł, co oznacza wzrost o 38,7 proc. w porównaniu do wyników osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Zarząd spółki Wojas poinformował także, że jako wiodący uczestnik Konsorcjum zawarł umowę z Ministrem Obrony Narodowej w imieniu którego działa Agencja Mienia Wojskowego, na dostawę trzewików. Kontrakt opiewa na ponad 4,9 mln zł. Umowa realizowana będzie jeszcze w tym roku. Władze spółki dodały również, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy Wojas zawarł z MON umowy o łącznej wartości blisko 9 mln zł brutto.

Przedsiębiorstwo Wojas powstało na terenach dawnych Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego Podhale. Do 2007 roku funkcjonowało pod nazwą Zakłady Produkcyjno-Handlowe Wojas, które w całości zostały wniesione w postaci aportu do spółki akcyjnej Wojas. Firma początkowo zatrudniała kilkanaście osób, które produkowały kilkadziesiąt tysięcy par obuwia skórzanego rocznie. Teraz zatrudnia ok. 500 pracowników i wytwarza ponad 550 tys. par butów. Pierwszy sklep firmowy Wojas został otwarty w 1990 roku. W 1997 roku powstała spółka Wojas Trade, która przejęła istniejące sklepy firmowe i aktywnie rozbudowywała sieć.

Obecnie buty z marką Wojas można kupić w sieci 99 sklepów firmowych w całej Polsce oraz w dziewięciu placówkach na Słowacji. Wszystkie sklepy są własnością Wojas Trade i Wojas Slovakia, które należą do spółki Wojas.