Nowa placówka sieci otwarta została na początku października w miejscowości Grajewo, która liczy ok. 23 tys. mieszkańców. Sklep ma 1,2 tys. mkw. powierzchni handlowej i zatrudnia 12 pracowników.

– W dniu otwarcia odbyły się konkursy z nagrodami m.in. można było otrzymać aparat cyfrowy, rower, elektronarzędzia – mówi Marzena Mysior – Syczuk, koordynator ds. public relations w Grupie Polskie Składy Budowlane.

Grupa Polskie Składy Budowlane z siedzibą w Wełeczu k. Buska – Zdroju, działa na rynku od ponad 12 lat. Posiada sieć hurtowni materiałów budowlanych oraz zrzesza 280 małych i średnich, rodzinnych firm z terenu całej Polski, które prowadzą handel w 420 obiektach. Ich oferta obejmuje ponad 150 tys. pozycji asortymentowych, pochodzących od ok. 450 dostawców krajowych i zagranicznych. Łączne przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych składów, będących akcjonariuszami Grupy PSB, w 2009 r. sięgnęły ok. 4,1 mld zł. Grupa PSB S.A. (centrala) osiągnęła w 2009 r. przychody ok. 1,2 mld zł.

Od kilku lat Grupa Polskie Składy Budowlane tworzy w miastach powiatowych nowoczesne sklepy samoobsługowe sektora: dom i ogród pod nazwą PSB – Mrówka. Ich celem jest uzupełnienie aktualnej oferty składów PSB o nowy asortyment, kupowany przede wszystkim przez klientów detalicznych, prosto z półek marketu. Sklepy te posiadają w ofercie od kilku do kilkunastu tysięcy pozycji asortymentowych. Obecnie działają 53 sklepy tej sieci.