Otwarcie centrum planowane jest na II kwartał przyszłego roku

Intermarché należy do Grupy Muszkieterów, która jest zrzeszeniem ponad 170 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć Intermarché liczy obecnie 150 sklepów, zaś jej obroty w 2009 roku przekroczyły 2,6 mld zł.

To już trzecie centrum handlowe, w którym sieć Intermarché otworzy swój sklep. Jest to następstwo decyzji podjętej przez nowego prezesa Grupy Muszkieterów, Marka Ferugę. – W lutym bieżącego roku, kiedy objąłem stanowisko prezesa Grupy Muszkieterów, wspólnie z zarządem postanowiłem, że sieć Intermarché na szeroką skalę zawita do galerii handlowych. Umowa podpisana z Rank Progress to urzeczywistnienie naszych zamierzeń – powiedział prezes Grupy Muszkieterów. – Obecność w Galerii Twierdza to również kolejny punkt w realizacji naszego planu ekspansji sieci w kierunku wschodnich województw Polski – dodał Feruga

Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2009 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 34 miliardy euro. Sieć ma 3 760 sklepów, 3 000 niezależnych przedsiębiorców i 130 000 pracowników.

Galeria Twierdza w Zamościu to 31,5 tys. mkw powierzchni i oraz parking na 850 miejsc. Komercjalizację obiektu prowadzi inwestor Rank Progress SA. Obecnie wynajęta jest zdecydowana większość powierzchni. Wśród najemców znajdą się między innymi takie marki jak Media Markt, Marks&Spencer, H&M, Reserved, Orsay, Douglas, Rossmann,5 10 15, Coccodrillo, Pawo, Hac Hac, Apart, YES, Empik, Deichmann i Martes Sport. Otwarcie centrum planowane jest na II kwartał przyszłego roku.