Sieć Komfort przygotowała specjalną pulę, łącznie około 1100 mkw., wykładzin dywanowych i elastycznych, które przekazała na rzecz mieszkańców Bogatyni, poszkodowanych w wyniku powodzi.

– Nasza reakcja na prośbę burmistrza Bogatyni była natychmiastowa. Z realizacją czekaliśmy jednak do momentu, aż teren zostanie uporządkowany, a budynki osuszone. Wykładziny nie powinny być przechowywane, a tym bardziej montowane w warunkach podwyższonej wilgotności – mówi Anna Heimberger, dyrektor ds. marketingu Sklepów Komfort SA.

Towary zostały dostarczone do Bogatyni 7 października specjalnym transportem bezpośrednio z magazynu centralnego firmy w Strykowie pod Łodzią. W porozumieniu z Urzędem Miasta i Gminy w Bogatyni zdecydowano, że zostaną one wykorzystane do wyposażenia przygotowywanych przez gminę lokali mieszkalnych dla powodzian, których domy zostały całkowicie zniszczone oraz dla osób najbardziej potrzebujących pomocy. Dysponentem wykładzin będzie gmina.

Dodatkowo komfort przygotował specjalną kartę rabatową dla poszkodowanych. Uprawnia ona do 15 proc. rabatu na wszystkie produkty. Kartę można odebrać w sklepie Komfort w Zgorzelcu, Łagów – ul. Jeleniogórska 40 (CH Eden).

Firma Sklepy Komfort SA powstała w 1992 roku w Szczecinie i w ciągu 18 lat działalności stała się nowoczesną siecią handlową, liczącą ponad 140 sklepów zlokalizowanych na terenie całego kraju. W kwietniu 2007 roku sieć przeszła na własność funduszu Polish Enterprise Fund VI zarządzanego przez Enterprise Investors, zaś w sierpniu 2007 roku przejęła od duńskiego koncernu Taeppeland Holding, jednego ze swych największych rywali rynkowych, sieć sklepów Topwert Świat Dywanów.