W trakcie Jarmarku klienci gliwickiego centrum handlowego będą mogli zakupić produkty wykonywane tradycyjnymi metodami – chleb, sery, wędliny, wędzone ryby, soki, piwo lub wino, a także miód, zdrowotne zioła, herbaty i przyprawy. Pojawią się także wyroby z lnu, rękodzielnicze ozdoby i dekoracje oraz przyjazne dla środowiska zabawki. Dodatkowo uczestnicy ekologicznych targów będą mogli skorzystać z porad dietetyka i kosmetyczki.

– Z myślą o ekologii, na co dzień materiały wtórne przetwarzają w swojej pracy z maluchami animatorki z gliwickiego warsztatu dziecięcej twórczości Dada, który po raz pierwszy pojawi się na Jarmarku. Dada zajmuje się edukowaniem najmłodszych i organizowaniem im czasu wolnego, m.in. w postaci twórczych warsztatów – informują organizatorzy, wśród których, poza Forum, jest Stowarzyszenie Polska Ekologia. Jarmarki Zdrowia w Forum odbywają się w każdy drugi weekend miesiąca.

Forum jest jednym z największych centrów handlowych na Śląsku i pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Gliwicach, zlokalizowanym w centrum miasta. Na czterech poziomach znajduje się 140 sklepów i punktów usługowych, hipermarket Carrefour oraz 13-ekranowe Cinema City. W październiku w gliwickim centrum zostanie otwarta nowa część restauracyjna.