Książki cyfrowe będą dostępne pod adresem www.empik.com/ebooki. W formie ebooków ma być dostępna nie tylko klasyka literatury, publikacje akademickie i fachowe, poradniki, ale również nowości oraz bestsellery wydawnicze – w sumie 5,6 tys. tytułów (wśród wydawców znajdą się m.in. Znak, Świat Książki, Czarna Owca, WAB, Zysk i S-ka, Nasza Księgarnia, LektorKlett, Langenscheidt, Runa, C.H. Beck). Bestsellery, tytuły premierowe oraz ebooki specjalistyczne będą dostępne w cenie ok. 25 zł, a klasyki literatury: 4,99 zł.

Książki cyfrowe będą oferowane w dwóch formatach otwartych, dzięki czemu odbiorca będzie mógł odczytać zakupioną książkę elektroniczną na większości nowoczesnych czytników dostępnych na rynku oraz innych urządzeniach elektronicznych (zarówno stacjonarnych, jak i przenośnych): ePUB oraz ebook PDF.

Kolejnym krokiem Empiku na rynku ebooków w Polsce będzie włączenie do oferty własnego czytnika na wyłączność z rozwiniętymi funkcjonalnościami. OYO pojawi się w przedsprzedaży na empik.com pod koniec października, natomiast w drugiej połowie listopada będzie miał swoją premierę w wybranych salonach w Polsce.

Empik działa na rynku dystrybucji dóbr kultury. W 153 salonach na terenie Polski oraz w ponad 20 salonach na Ukrainie proponuje mix produktów kultury, wiedzy i rozrywki (prasa, książki, muzyka, film, multimedia, art&pap, bilety). W maju 2010 roku wystartował empik.com w nowej odsłonie.