W trakcie trwania wystawy dostępna jest interaktywna ekspozycja, na której zwiedzający mogą oglądać modele rakiety Ariane w dużej skali, modele satelitów oraz prototyp łazika marsjańskiego. Przygotowano także serię prezentacji na temat technologii kosmicznej, np. z zakresu łączności, nawigacji czy obserwacji satelitarnej oraz osiągnięć naukowych. Są one prezentowane w specjalne w tym celu przygotowanym mobilnym planetarium.

Najwięcej niespodzianek czeka na zwiedzających w weekend 9-10 października. Każdy, kto w tych dniach pojawi się w Złotych Tarasach, będzie mógł podziwiać gwiazdy w mobilnym planetarium.

Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych uczestnikach wystawy i specjalnie dla nich przygotowali konkurs rysunkowy „Satelity wokół nas”. Dodatkowo każde dziecko będzie mogło spróbować sił jako konstruktor i złożyć model pierwszego polskiego satelity BRITE.

Złote Tarasy to wielofunkcyjny kompleks, który powstał w centrum Warszawy. Obiekt mieści się między ulicami: Złotą i Emilii Plater oraz Dworcem Centralnym i Al. Jana Pawła II. Jego symbolem jest pofalowany szklany dach o powierzchni jednego hektara. Nazwa Złote Tarasy nawiązuje do ulicy Złotej i do architektury budynku. Kaskadowo rozmieszczone tarasy obejmują dwa place miejskie – wewnętrzny z fontanną oraz zewnętrzny, otoczony restauracjami. Na pięciu poziomach centrum klienci znajdą ponad 200 marek handlowych, kilkadziesiąt restauracji i kawiarni, kluby muzyczne, kino oraz szereg punktów usługowych. W centrum działa czteropoziomowy podziemny parking na 1200 samochodów.