Otwarcie centrum handlowo – rozrywkowego Toruń Plaza zaplanowano na koniec przyszłego roku. Prace budowlane już trwają, a ponadto w tym tygodniu odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę. Części handlowej galerii towarzyszyć będzie rozbudowana oferta rozrywki z centrum zabaw i gier Fantasy Park i ośmiosalowym multipleksem Cinema City.

Na 40 tys. mkw. powierzchni handlowej pod wynajem znajdzie się 140 sklepów, restauracje, kawiarnie, centrum kinowe i park rozrywki. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z podziemnego parkingu na 1,1 tys. miejsc.

Obiekt powstanie w historycznym miejscu, na terenie dawnego stadionu żużlowego Apatora, przy ulicy Broniewskiego. Niedaleko biegnie Szosa Bydgoska, która łączy Toruń z Bydgoszczą.

– Dla nas to lokalizacja o bardzo dużym potencjale i jedna z kluczowych inwestycji w naszym nie tylko polskim, ale i europejskim portfolio – podkreśla Eli Mazor, dyrektor zarządzający Plaza Centers.

Generalnym wykonawcą projektu jest firma Karmar, należąca do Bouygues Batiment International. Autorami projektu są architekci z krakowskiej pracowni IMB Asymetria.

Plaza Centers to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Spółka jest obecna w regionie od 1996 roku, koncentruje się na szybko rozwijających się rynkach, takich jak: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Łotwa, Bułgaria, Serbia, a ostatnio również Indie. Plaza Centers zrealizowała już 30 projektów. Kolejnych 30 jest w trakcie realizacji.

W Polsce spółka zrealizowała do tej pory dziewięć projektów. W 2010 roku otworzyła dwa centra handlowo-rozrywkowe: w Zgorzelcu i Suwałkach oraz rozpoczęła kolejny – Toruń Plaza. Od 2006 r.oku Plaza Centers jest notowana na giełdzie w Londynie, a od 2007 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.