Nowy hipermarket w Lubartowie (woj. lubelskie) posiada halę sprzedaży wielkości blisko 2 tys. mkw. Do tego należy doliczyć odrębną część z napojami, która zajmuje 630 mkw. powierzchni. Dla zmotoryzowanych klientów przewidziano parking na 170 aut.

– To nie koniec rozwoju naszej sieci. W planach mamy już kolejne otwarcia. Będzie to kilka marketów otwartych na przełomie roku. Jednak o szczegółach poinformujemy, gdy znane będą wszystkie szczegóły tych przedsięwzięć – poinformował nas Jarosław Kaduczak, rzecznik prasowy Kaufland Polska.

Wiadomo już, że jeden z nowych hipermarketów powstanie w Opolu. – Jego otwarcie zaplanowano na początek listopada tego roku – dodaje rzecznik Kaduczak.

Spółka Kaufland należy do dziesięciu największych przedsiębiorstw handlowych w Europie. Działalność firmy koncentruje się na branży sklepów wielkopowierzchniowych. Przedsiębiorstwo powstało w 1984 roku w Niemczech. W roku 1998 pojawił się pierwszy sklep poza granicami kraju, w czeskim Kladnie, a w 2001 roku sieć zagościła na stałe w Polsce. Obecnie Kaufland ma sklepy w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Chorwacji oraz Bułgarii. Łącznie w Europie jest ponad 850 placówek, w tym ponad 130 w Polsce. Sieć zdobyła wyróżnienia: Gold Standard i Hipermarket Roku.