Witold Gilewicz symbolicznie otwiera budowę

W uroczystości uczestniczyło niemal dwieście osób. Akt erekcyjny podpisali Barbara Topolska, dyrektor generalny Neinver Polska, Pedro Potocki-Radziłł, prezes zarządu Neinver Polska, Henryk Liszka, prezes zarządu Hochtief, Stanisław Kracik, wojewoda małopolski, Józef Krzyworzeka, starosta powiatu krakowskiego, Tadeusz Wójtowicz, wójt gminy Wielka Wieś, Rafał Strugała, dyrektor Tebodin Kraków oraz Witold Gilewicz, dyrektor IMB Asymetria.

– Połączenie centrum typu outlet z tradycyjnym parkiem handlowym, które aktualnie powstaje pod Krakowem to druga – po Wrocławiu – tego typu inwestycja realizowana przez firmę – mówi Barbara Topolska, dyrektor generalny Neinver Polska. – Do Małopolski wprowadzamy całkowicie nowy koncept sprzedaży – centrum outlet Factory, w którym można kupić markowe produkty po cenach od 30 proc. do 70 proc. niższych w stosunku do normalnych cen sklepowych – dodaje.

Na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego kompleksu powstanie Factory Kraków, czyli centrum outlet o powierzchni 22 tys. mkw., w którym znajdować się będzie 120 sklepów popularnych sieci handlowych z Polski i zagranicy. Centrum outletowe powstające w ramach kompleksu Futura Park Kraków będzie największym w portfolio Neinver Polska. Na poziomie „0” powstanie park handlowy o wielkości 20 tys. mkw., z miejscem dla 12 lokali handlowo-usługowych. Wejście do obu części będzie dostępne bezpośrednio z parkingów.

Kompleks Futura Park Kraków będzie się mieścić w Modlniczce – w pobliżu wjazdu na autostradę A4. Dzięki lokalizacji inwestycji w okolicy najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Małopolsce, ma ona znaczenie regionalne. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest budowa dwupasmowego odcinka północnej obwodnicy Krakowa, z której będzie można bezpośrednio wjechać na parking nowego obiektu.

Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2010 roku, a otwarcie jest planowane na III kwartał 2011.

Futura Park Kraków to jedna z trzech inwestycji spółki Neinver aktualnie prowadzonych w Polsce, obok Factory Annopol i przebudowy dworca kolejowego w Katowicach, w ramach którego powstanie m.in. Galeria Katowicka.