Formuła festiwalu Siły, Sprawności i Urody łączy profesjonalne zawody z konkursami dla publiczności. Sobotnie zmagania rozpoczną się o godz. 13.00 wyciskaniem sztangi na leżąco (tzw. Bench Press). Wielu emocji dostarczą IV Mistrzostwa Polski Strongman: Eliminate Your Opponent Cup, z udziałem zawodników znanych z telewizyjnego programu „Siłacze” (start zawodów o godz. 17.30). Pojedynki będą odbywać się w systemie jeden na jednego, gdzie silniejszy uczestnik eliminuje słabszego.

W programie sobotniego festiwalu znalazły się także pokazy sztuk walki, zawody Pucharu Polski w podciąganiu się na drążku i występy zespołu 7coma7, a także Strong Family – zawody Strongman dla całej rodziny.

Panowie chcący sprawdzić swoją sprawność będą mogli wziąć udział w mistrzostwach w siłowaniu się na rękę i widowiskowych zawodach w żonglerce piłką nożną.

8-10 października w Porcie Łódź swoją przystań znajdzie także PROGRESSteron – XXI Rozwojowy Festiwal dla Kobiet. Impreza ta stanowi okazję do tego, by pod okiem łódzkich restauratorów podszkolić się w sztuce kulinarnej. Zajęcia prowadzone przez kucharzy z lokali Sushi Zielony Chrzan, Wook/Sphinx, Da Grasso, Fuego oraz Solo Pizza odbędą się w sobotę i niedzielę.

Dla zapracowanych galeria przygotowała warsztaty „Joga w biurze”, podczas których trenerzy pokażą, jak w prosty sposób, bez wstawania zza biurka, pozbyć się napięcia i jak walczyć ze stresem w pracy.