Internetowy sklep empik.com w maju 2010 roku wystartował w nowej odsłonie. Działa na rynku dystrybucji dóbr kultury, sprzedając mix produktów kultury, wiedzy i rozrywki (prasa, książki, muzyka, film, multimedia, art&pap, bilety).

Aktualnie sklep internetowy empik.com rozpoczyna sprzedaż ebooków. Oferta, z jaką wychodzi ma na początku obejmować 5,6 tys. tytułów w formacie „otwartym”. Książki będą dostępne na stronie www.empik.com/ebooki i będzie je można pobierać z dowolnego urządzenia.

Dodatkowo Empik zapowiada wprowadzenie do obiegu własnego czytnika książek elektronicznych. Mowa o OYO, który jest wprowadzany jednocześnie w kilku krajach w europie i stanowi efekt współpracy czterech sieci prowadzących wielokanałową sprzedaż książek: niemieckiej Thalii, Chapitre.com z Francji, Selexyz z Holandii oraz Empiku. Nowy system ma być dostępny już pod koniec października br. na empik.com, zaś w salonach sieci w połowie listopada.

To pierwsi sprzedawcy książek, którzy chcą wykorzystać efekt synergii we współpracy w sprzedaży wielokanałowej. – Tego rodzaju kooperacja jest zjawiskiem unikalnym w skali światowej. Empik, Thalia, Chapitre.com oraz Selexyz zainwestowały w produkcję czytnika OYO i wkrótce będą prowadzić jego sprzedaż w swoich sklepach stacjonarnych i internetowych. W perspektywie długoterminowej przewidywana jest współpraca także z innymi sprzedawcami – zapowiada Marek Minkiewicz, prezes zarządu Empik Sp. z o.o.