Decyzja o powołaniu nowego członka rady nadzorczej zapadła w piątek na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Wcześniej, 27 sierpnia tego roku, z funkcji w radzie zrezygnowała Aleksandra Zawadzka. Powodem rezygnacji było powołanie jej do zarządu spółki zależnej Simple Creative Products na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki.

Gino Rossi zarządza modowym markami: Gino Rossi i Simple Creative Products. W ofercie Grupy Gino Rossi znajduje się obuwie damskie i męskie, torebki i akcesoria skórzane oraz odzież damska. Dwa razy w roku, wiosną i jesienią, w sklepach pojawia się nowa kolekcja zgodna z aktualną modą i światowymi trendami. Sieć sprzedaży Gino Rossi obejmuje ponad 100 salonów firmowych w Polsce i za granicą.

Strategia grupy zakłada dalszy rozwój w oparciu o silne marki sektora modowego, maksymalizację efektywności działania grupy oraz rozbudowę portfela brandów o kolejne atrakcyjne, komplementarne w stosunku do posiadanych marki.

Zysk spółki Gino Rossi w I półroczu 2010 wyniósł 0,7 mln zł netto. W analogicznym okresie 2009 r. firma poniosła stratę w wysokości 6 mln zł. Prognozy spółki na ten rok zakładają wypracowanie 5,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy przychodach na poziomie 176,88 mln zł.