Do kluczowych najemców centrum należą min.: Tesco Extra, Castorama, Media Expert, Reserved, Rossmann, Kakadu, Super-Pharm. Helical wkrótce ogłosi podpisanie nowych umów najmu, również z markami nieobecnymi do tej pory na rynku w Polsce. Za wynajem powierzchni odpowiedzialny jest zespół Helicala we współpracy z firmą King Sturge i Colliers International.

– Europa Centralna jest projektem nowej generacji. Wzrost liczby posiadanych samochodów i dynamiczny rozwój infrastruktury drogowej sprawiają, że jest to najlepszy czas na inwestycję tego rodzaju – regionalne centrum handlowe. Wysokiej jakości wykończenia oraz innowacyjne, podwójnej wysokości witryny iespotykane dotychczas w Polsce, stworzą nowoczesną przestrzeń handlową – mówi Jonathan Tinker, dyrektor generalny firmy Helical.

Prace przygotowawcze na terenie inwestycyjnym i połączenia drogowe są na etapie ukończenia. Generalny wykonawca projektu zostanie wybrany na początku 2011 roku. Otwarcie I etapu inwestycji planowane jest na 2012 rok.

Europa Centralna w Gliwicach jest największym projektem firmy Helical Poland. Powstanie on na 26 hektarowej działce i połączy koncept centrum i parku handlowego. Etap I inwestycji to 67 tys. mkw. powierzchni netto. Znakomita lokalizacja – na największym skrzyżowaniu autostrad w tej części Europy oraz 3,5 mln klientów w promieniu 40 minut jazdy sprawi, że projekt osiągnie dominującą pozycję handlową w regionie.