W czasie warsztatów zaplanowane są spotkania ze znanym projektantem mody i założycielem firmy Zień Home, specjalizującej się w projektowaniu wnętrz mieszkalnych. W sobotę o godz. 12:00, Maciej Zień poprowadzi otwarte spotkanie, podczas którego opowie o najnowszych trendach w światowym wzornictwie oraz udzieli porad, jak modnie i stylowo urządzić swoje mieszkanie.

Tego samego dnia między godz. 14.00 a 20.00 odbędzie się pierwsza część warsztatów konkursowych dla studentów – Kawa na ławę, czyli zaprojektuj stolik kawowy. Druga część warsztatów rozpocznie się w niedzielę o godz. 10.00 i potrwa do godz. 14.00. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi ok. godz. 18.00. Wówczas Zień oceni projekty i przyzna trzy nagrody: pierwsza to praca w jego pracowni, druga – sześciomiesięczny staż, a trzecia – trzymiesięczny staż w tej firmie Zień Home.

W Renomie będzie można oglądać również filmy poświęcone designowi. Pokaz i cykl wykładów na ten temat przygotowuje stowarzyszenie Design it Poland. Pokazy – otwarte dla wszystkich – odbędą się w lokalu na poziomie +2. Partnerami akcji START! DESIGN! jest stowarzyszenie Design it Poland oraz najemcy Renomy: Arzberg, Villa Italia, Home&You, Mituu, Comfortyliving, Mensa House, Villeroy&Boch oraz Monetti.