Poprzednia akcja miała miejsce wiosną bieżącego roku. Udało się wówczas zebrać pięć ton elektrośmieci. Również w tym wydaniu Ecoodpowiedzialnych na tyłach Arkadii (od ul. Błońskiej) zostanie uruchomiony bezpłatny punkt, w którym każdy chętny będzie mógł pozostawić przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W zamian otrzyma w prezencie od firmy Sony ekologiczne upominki.

Akcję pod hasłem Ecoodpowiedzialni organizuje firma Sony we współpracy z Arkadią i ERP. Jej celem, jak zapewniają organizatorzy, jest uwrażliwienie mieszkańców stolicy na problem środowiska naturalnego i podnoszenie ich ekologicznej świadomości. – Akcja wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które wiedzą, że urządzenia elektryczne i elektroniczne nie powinny być składowane w garażu ani wystawiane na śmietnik ze względu na szereg niebezpiecznych dla środowiska substancji – mówi Monika Lewczuk z agencji MediaDem, odpowiadająca za publicity akcji.

Arkadia to jedno z największych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej centrów handlowych. Na 287 tys. mkw. funkcjonuje tu ok. 230 lokali handlowych, w tym 180 sklepów oraz 30 restauracji i kawiarni. Oferta Arkadii została podzielona ze względu na specjalizację sklepów oraz sposoby spędzania czasu i zainteresowania konsumentów na kilka światów: Świat Mody, Świat Wielkich Zakupów, Świat Sportu, Rozrywki i Hobby, Świat Dziecka, Świat Zdrowia i Urody, Świat Smaków.