Zakończenie budowy zaplanowano na IV kw. 2012 r.

– Jesteśmy na etapie procedur administracyjnych przybliżających nas do wydania decyzji o warunkach zabudowy. Gotowy jest projekt komercyjny i tenant mix. Zakładamy, że w 2013 roku przywitamy pierwszych klientów – zapowiada Beata Kokeli, dyrektor handlowy oraz członek zarządu CDI.

Zgodnie z przygotowana koncepcją, nowy Smyk będzie pełnił funkcję „high street”, połączy handel z powierzchnią biurową, gdzie sklepy zostaną zlokalizowane na poziomach -1, 0 i +1. Deweloper nie planuje w żadnych wewnętrznych pasaży. Wszystkie wejścia do salonów będą prowadzić prosto z ulicy. – Jeśli chodzi o tenat mix, to bardzo uważnie przyjrzeliśmy się handlowej mapie Warszawy i otrzymaliśmy wyraźny sygnał, że miasto potrzebuje marek z wyższych półek. Biorąc pod uwagę, że zaczęły się one lokować na Placu Trzech Krzyży, że pojawią się one również w pobliskim projekcie Wolf Bracka, uznaliśmy, że naturalnym krokiem jest postawienie na wysoką, ale nie najwyższą półkę, czyli na takie marki jak np. Massimo Dutti czy Max Mara. Chcemy uzupełnić rynkowe otoczenie – informuje Kokeli.

W ramach inwestycji planowana jest rewitalizacja budynku dzisiejszego Smyka zakładająca odtworzenie oryginalnej przed pożarowej elewacji wraz ze słynnym spiralnym neonem, a także modernizacja wnętrz tak, by spełniały wymogi nowoczesnego handlu. Na północnej części działki powstanie nowe skrzydło nawiązujące swoim charakterem do założeń architektonicznych budynku głównego, z którym zostanie scalone za pomocą szklanego łącznika. Obiekt będzie miał łączną powierzchni 35 tys. mkw., z czego 9 tys. mkw. stanowić będzie pow. handlowa i 14 tys. pow. Biurowa.