Jarosław Wawerski, obecny prezes Tradis, złożył rezygnację z pełnienia funkcji z dniem 31 grudnia 2010 r. Jego następcą zostanie Dariusz Kalinowski, rekomendowany przez zarząd Emperii Holding. Stanowisko obejmie z dniem 1 stycznia przyszłego roku. Rada nadzorcza spółki zaakceptowała już kandydaturę Kalinowskiego.

Dariusz Kalinowski i Jarosław Wawerski wchodzą w skład zarządu Emperii Holding. Kalinowski jest wiceprezesem zarządu i dyrektorem finansowym spółki, natomiast Wawerski to współzałożyciel firmy, a także wiceprezes zarządu oraz dyrektor ds. działalności dystrybucyjnej.

Tradis jest ogólnopolską spółką prowadzącą dystrybucję artykułów spożywczych i chemiczno-kosmetycznych. Jest podmiotem integrującym segment dystrybucji Grupy Handlowej Emperia. Prowadzi sprzedaż towarów z dowozem do klienta oraz poprzez samoobsługowe magazyny Cash & Carry, zlokalizowane w ramach ośmiu makroregionów obejmując zasięgiem całą Polskę. Działalność opiera na bazie 8 Centrów Dystrybucji i ponad 70 oddziałów o łącznej powierzchni magazynowej 306 tys. mkw. Dysponując flotą blisko 500 samochodów dostawczych spółka zaopatruje niemal 40 tys. klientów w pełną gamę asortymentu ogólnospożywczego. Tradis w przyszłym roku ma zadebiutować na giełdzie.

Emperia jest jedną z największych i najbardziej aktywnych polskich grup handlowych. Prowadzi handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych. Koordynatorem działalności grupy jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Emperia Holding SA.