Otwarcie miało miejsce w czwartek, 30 września 2010 roku. Tego dnia firma JBB zaprosiła klientów sklepu Arhelan na degustację wędlin i kiełbasek własnej produkcji. Nie obyło się bez konkursów z nagrodami, ani bez – zwykle towarzyszących otwarciom tej sieci – postaci Asterixa i Obelixa.

Ostatnie otwarcie sklepu należącego do sieci Arhelan miało miejsce 18 sierpnia br. Wówczas rozpoczęła działalność placówka w Hajnówce przy ul. Nowowarszawskiej 37. Wcześniej, 7 lipca 2010 roku nowy market spożywczy pojawiła się w Białymstoku przy ulicy Jagienki 4. W tym roku otworzono również sklepy sieci w miejscowościach Poświętne, Brańsk i Grajewo.

Firma Arhelan Burzyńscy jest rodzinnym przedsięwzięciem. Została powołana do istnienia w roku 1991 w Bielsku Podlaskim przez Helenę, Mirosława, Mirosławę oraz Arkadiusza Burzyńskich. W pierwszych latach istnienia główną działalnością firmy była sprzedaż hurtowa produktów spożywczych. W 1995 roku powstał pierwszy market w Bielsku Podlaskim. Potem sieć otwierała kolejne, ciągle na terenie woj. podlaskiego. Dopiero w roku 2007 właściciele marki zdecydowali się na poszerzenie działalności na inne tereny kraju. Sklepy Arhelan zaczęły być otwierane również na obszarze woj. warmińsko-mazurskiego.