Świat Dziecka to pierwszy specjalistyczny sklep dla dzieci wydzielony w hipermarkecie Tesco. Oferuje szeroką gamę produktów dla dzieci i niemowląt, w tym nowe linie, takie jak O Baby i Hauck. W asortymencie sklepu można znaleźć m.in. wózki, foteliki samochodowe, łóżeczka i ubrania dla dzieci w różnym wieku. Ponadto sklep proponuje rodzicom porady specjalistów w sprawie zakupów dla maluchów.

– Klienci będą mieli wrażenie, że wchodzą do samodzielnego sklepu dziecięcego, ale jednocześnie ceny będą bardzo konkurencyjne. Wiemy, że w szczególności młode mamy oczekują pomocy w doborze produktów dla dzieci, dlatego będą mogły skorzystać z porad ekspertów. Jeśli pomysł się sprawdzi, wdrożymy go także w innych sklepach – powiedziała Dianne Jubb, menedżer kategorii dziecięcej w Tesco.

Sieć zauważyła w tym roku ogromny wzrost sprzedaży artykułów dziecięcych, w porównaniu z rokiem poprzednim. Wyż demograficzny skłonił więc Tesco do rozszerzenia asortymentu właśnie o produkty dla maluchów.

Pierwszy sklep pod nazwą Tesco powstał w 1929 roku w londyńskiej dzielnicy Edgware. Na londyńskiej giełdzie firma zaczęła być notowana w 1947 roku pod oznaczeniem Tesco. Obecnie Tesco jest jedną z trzech największych międzynarodowych sieci detalicznych. Początkowo firma zajmowała się sprzedażą żywności, ale rozszerzyła swoją ofertę również na odzież, sprzęt elektroniczny i samochody. Obecnie w Polsce pod marką Tesco działa 336 sklepów o łącznej powierzchni 701 697 mkw., 26 stacji benzynowych oraz trzy centra dystrybucyjne. Do sieci Tesco należy ponadto 30 supermarketów Savia. Łącznie grupa Tesco zatrudnia w naszym kraju ponad 28 tys. pracowników.