Kosmetyki Phenome można kupić wyłącznie w firmowych salonach. Poza łódzką Manufakturą, sklepy zlokalizowane są w warszawskich galeriach Złote Tarasy i Blue City oraz w poznańskiej Malcie. Wkrótce zostaną również udostępnione w sprzedaży on-line, poprzez serwis internetowy.

W salonach Phenome można wypróbować każdy kosmetyk przy specjalnym testing – barze, gdzie umieszczono umywalki z bieżącą wodą, ułatwiające testowanie np. peelingów czy żeli. 
 
W każdym sklepie Phenome dostępna jest pełna oferta produktów, na którą składają się kosmetyki zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn: serie pielęgnacyjne do twarzy i ciała oraz preparaty do pielęgnacji włosów i skóry głowy, jak również specjalistyczna linia kosmetyków dla dzieci, mam oraz kobiet w ciąży.

Organiczne biokosmetyki Phenome zawierają mieszankę czystych wyciągów botanicznych. Bez szkodliwych konserwantów, syntetycznych emulgatorów, olejów mineralnych i silikonów, chemicznych filtrów UV czy sztucznych zapachów. Kosmetyki zawierają certyfikowane ekstrakty i wody roślinne oraz bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, organiczne oleje ekstra virgin. Składniki pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych, gdzie nie stosuje się sztucznych nawozów, fungicydów, herbicydów ani pestycydów.