Nowy sklep znajduje się w Węgrowie, przy ul. Piłsudskiego. Przed jego otwarciem przedstawiciele Lidla zapytali okolicznych mieszkańców, czy potrzebna jest tu nowa placówka handlowa. Jak wynika z przeprowadzonych badań, 88 proc. miejscowej ludności stwierdziło, że w Węgrowie brakuje takiego sklepu jak Lidl. Niemal taki sam odsetek osób zadeklarował chęć robienie zakupów w nowo powstałym dyskoncie.

– Jesteśmy wdzięczni za tak duże zainteresowanie otwarciem nowego sklepu Lidl oraz poparcie ze strony mieszkańców Węgrowa – podkreśla Maciej Magdziarz z Lidl Polska.

We wrześniu trzy nowe sklepy Lidl powstały także w Rzeszowie (ul. Podkarpacka), Chojnicach (ul. Gdańska) oraz w Katowicach (ul. Szarych Szeregów).

Lidl to jedna z największych sieci dyskontów spożywczych w Polsce. Firma pierwsze sklepy otworzyła w latach 70-tych ubiegłego wieku w okolicach niemieckiego Ludwigshafen. Lata 80-te charakteryzowały się ekspansją na terenie Niemiec. Natomiast od początku lat 90-tych rozpoczęto ekspansję międzynarodową. Lidl posiada obecnie sklepy w niemal wszystkich krajach Europy. Jako międzynarodowa grupa przedsiębiorstw, Lidl posiada niezależne spółki za granicą prowadzące działalność na terenie całej Europy.

Firma Lidl Polska powstała w 2002 roku. W ciągu ośmiu lat sieć rozrosła się do ponad 380 marketów na terenie całego kraju.