Debiut firmy budowlano-deweloperskiej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych miał miejsce 12 października br. W ubiegłym  miesiącu spółka przeprowadziła pierwszą publiczną emisję akcji i pozyskała 30 mln zł. Inwestorzy od razu złożyli zapisy na wszystkie oferowane akcje (2 mln akcji serii E) po cenie 15 zł za sztukę.

– Teraz skupimy się na pokazaniu inwestorom jak efektywnie jesteśmy w stanie pracować oraz realizować przedstawiane prognozy finansowe. Liczymy, że zapewniając osiąganie dobrych wyników finansowych i aktywnej polityki informacyjnej, zaskarbimy sobie przychylność inwestorów obecnych na warszawskim parkiecie – mówił zapowiadając debiut na GPW  Krzysztof Jaworski, prezes zarządu Interbud-Lublin SA. – Kapitał, który pozyskaliśmy będzie przeznaczony m.in. na zakup gruntów, na których w przyszłości powstaną nieruchomości wielorodzinne oraz z przeznaczeniem komercyjnym. Blisko 1,4 mln zł zainwestujemy również w rozbudowę naszego parku maszynowego. Prawie połowa pozyskanej kwoty zostanie przeznaczona na kapitał obrotowy, który posłuży nam do realizacji nowych projektów budowlanych i deweloperskich – wyjaśniał.

Przy okazji debiutu, podczas spotkania z dziennikarzami, prezes zasugerował również, że Interbud już niedługo może przystąpić do kolejnej inwestycji. Między innymi dzięki niej spółka ma zwiększyć w tym roku zysk netto do 15 mln zł z 8,1 mln w 2009. A w roku 2011 wg planu ma osiągnąć 18 mln zł netto.