Jak informuje spółka Bizerba Polska, pamięć danych rzędu 32 MB mieści trzykrotnie więcej danych, niż porównywalne modele wag w tym segmencie. W celu szybkiej wymiany danych wszystkie wagi SC II zostały wyposażone w systemy Microsoft Windows CE, wydajny procesor 400 MHz oraz Ethernet o prędkości 10/100 Mbit/s. 32 urządzenia komunikują się wzajemnie w sieci wagowej oraz przetwarzają jednocześnie te same informacje. Wagi serii SC II dostępne są w różnorodnych wykonaniach: od wag obsługowych poprzez wagi pulpitowe oraz wagi wiszące aż do modeli wag z platformą zewnętrzną do maksymalnie 150 kg.
Wagi serii SC II zostały zaprezentowane na wrześniowych Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Polagra-Tech w Poznaniu.

Bizerba działa w wielu gałęziach rynku w zakresie technologii high-tech oraz kompleksowych rozwiązań w dziedzinie ważenia, informacji, komunikacji i serwisu spożywczego. Od 1866 r. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach systemowych dla przemysłu spożywczego, sektora non food, logistyki i handlu detalicznego. Spółka Bizerba Polska, powołana do życia w 2005 roku w Lublinie, opiera swoją działalność na wieloletniej obecności marki Bizerba na rynku polskim.

Koncern Bizerba jest obecny w ponad 120 krajach na całym świecie. Obroty firmy w roku 2008 wyniosły około 433 mln Euro. Główną siedzibą przedsiębiorstwa zatrudniającego ponad 3,1 tys. pracowników jest Balingen. Kolejne zakłady produkcyjne znajdują się w Meßkirch, Bochum, Wiedniu (Austria), Pfäffikon (Szwajcaria), Mediolanie (Włochy), Szanghaju (Chiny), Forest Hill (USA) oraz w San Louis Potosi (Meksyk).