Sprzedaż like-for–like wzrosła o 5,2 proc.

Tym samym zakończył się etap przygotowawczy inwestycji. Obiekt jest już skomercjalizowany w blisko 60 procentach. – Podpisaliśmy umowy z większością najważniejszych dla Galerii Chełmskiej partnerów, w tym z dwoma wielkopowierzchniowymi operatorami: Castoramą, która zajmie 8,2 tys. mkw. oraz Tesco Extra o powierzchni 8 tys. mkw. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami – mówi Artur Dziewa, prezes zarządu Galerii Chełmskiej sp. z o.o.

Galeria Chełmska jest nowoczesnym centrum handlowym, oferującym 30 tys. mkw. całkowitej powierzchni najmu. Obiekt jest zlokalizowany w kwartale ulic Rejowieckiej, Poprzecznej i Lubelskiej, przy głównej obwodnicy miasta, będącej częścią europejskiej trasy tranzytowej. Projekt wyróżnia się wyjątkową architekturą oraz rozplanowaniem przestrzeni wokół centrum, a także dogodnym dostępem zarówno dla klientów zmotoryzowanych, jak i pieszych. Galeria Chełmska, oprócz hipermarketów: budowlanego Castorama, spożywczego Tesco Extra oraz salonu odzieżowego H&M o powierzchni 1460 mkw., będzie składała się z około 80 sklepów znanych marek, dotychczas nieobecnych w Chełmie, oraz parkingu na około 700 miejsc.

Deweloperem projektu jest spółka celowa Galeria Chełmska sp. z o.o., która planuje ukończenie budowy w czwartym kwartale 2012 roku. DTZ odpowiada za komercjalizację galerii.