Największy z nowych lokalizacji jest sklep w Zabierzowie. Jego powierzchnia wynosi 800 mkw. Natomiast supermarket we Włocławku jest o połowę mniejszy. Łącznie, pod logo Savia działa obecnie 29 supermarketów, ale Tesco zapowiada dalszy rozwój sieci.

– Każdorazowo, przy planowaniu inwestycji w sklep o powierzchni do 1 tys. mkw., analizujemy potrzeby naszych przyszłych klientów, by sprawdzić, czy w danej lokalizacji lepiej sprawdzi się Savia, czy klasyczny supermarket Tesco – poinformował nas Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco.

Do najważniejszych różnic między sklepami: Savia i Tesco, należy szerokość oferty, a w szczególności dotyczy to świeżej żywności. Przykładowo, we Włocławku na 400 mkw. dostępnych jest 4 tys. produktów, czyli więcej niż w typowym sklepie Tesco o powierzchni 1 tys. mkw.

Savia jest jednym z formatów grupy Tesco. Sklepy Savia są zróżnicowane pod względem wielkości. Najmniejszy supermarket posiada powierzchnię 80 mkw., a największy w Suchej Beskidzkiej ponad 1 tys. mkw. W roku 2009 Savia pojawiła się po raz pierwszy w dużym centrum handlowym, stając się jednym z głównych najemców galerii handlowej Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim. Pozostałe lokalizacje to m.in. Warszawa, Bielsko – Biała, Opole, Wadowice, Żywiec.