Świąteczna ekspozycja w hipermarkecie Tesco przy ul. Fieldorfa w Warszawie przygotowana zostanie z myślą o kierownikach pozostałych sklepów sieci, którzy przyjadą tu z całej Polski.

– Chcemy, by dobrze przygotowali się do świąt, stąd „na żywo”, w normalnie funkcjonującym sklepie zobaczą, jakie produkty znajdą się w świątecznej ofercie i jak powinny wyglądać standardy ekspozycji. To nasza próba generalna przed Bożym Narodzeniem – wyjaśnia Michał Sikora, rzecznik prasowy sieci Tesco.

Pełna oferta świąteczna pojawi się we wszystkich sklepach Tesco z końcem listopada.

Pierwszy sklep pod nazwą Tesco powstał w 1929 roku w londyńskiej dzielnicy Edgware. Obecnie w Polsce pod marką Tesco działa 336 sklepów o łącznej powierzchni 701 697 mkw., 26 stacji benzynowych oraz trzy centra dystrybucyjne. Do sieci Tesco należy ponadto 30 supermarketów Savia. Łącznie grupa Tesco zatrudnia w naszym kraju ponad 28 tys. pracowników.

Lidl to jedna z największych sieci dyskontów spożywczych w Polsce. Firma pierwsze sklepy otworzyła w latach 70-tych ubiegłego wieku w okolicach niemieckiego Ludwigshafen. Lidl posiada obecnie sklepy w niemal wszystkich krajach Europy. Jako międzynarodowa grupa przedsiębiorstw, Lidl posiada niezależne spółki za granicą prowadzące działalność na terenie całej Europy.

Firma Lidl Polska powstała w 2002 roku. W ciągu ośmiu lat sieć rozrosła się do ponad 380 marketów na terenie całego kraju.