Rezerwacje oraz płatność za bilety dokonywane są poprzez stronę www.cinema-city.pl. Opłacony bilet można odebrać w kinie, ale klient może również wydrukować go we własnym zakresie, bez koniczności stania w kolejce przed seansem.

10 października Cinema City obchodziła swoje urodziny. Od momentu, kiedy operator otworzył swój pierwszy multipleks w Polsce (w centrum handlowym Sadyba Best Mall), minęło 10 lat. Z tej okazji operator zaprosił wszystkich fanów kina na seanse filmowe za 10 złotych, a w przypadku filmów 3D – 15 złotych.

Spółka Cinema City International jest największym operatorem kin wielosalowych w Europie
Środkowo-Wschodniej i Izraelu. Sieć spółki obejmuje 69 multipleksów z 677 ekranami, w sześciu krajach działalności (Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Izrael). Według stanu na koniec czerwca 2010 r., CCI posiada podpisane umowy na 41nowych multipleksów z 411 ekranami, oraz prowadzi negocjacje co do kolejnych lokalizacji. Dodatkowo, Cinema City prowadzi działalności w zakresie reklamy w kinach oraz dystrybucji filmów. Grupa Cinema City zatrudnia ponad 3 tys. osób w sześciu krajach. W 2009 r. sprzedała we wszystkich krajach łącznie 27,5 mln biletów (o 23,8 proc. więcej niż w 2008 r.).