Poczta w Parku Handlowym Matarnia będzie otwarta w dni powszednie od godziny 10.00 do 20.00, a w sobotę w godzinach 10.00-15.00. Będą z niej mogli zatem skorzystać również mieszkańcy okolicznych osiedli, którzy pracują do późna. W okienku pocztowym będzie można uregulować opłaty bieżące, zakupić kartki pocztowe, znaczki, nadać list, kupić karty do aparatów telefonicznych i dokonać wpłaty na rachunek bankowy.

Park Handlowy Matarnia położony jest przy obwodnicy trójmiejskiej S6, czyli 10 kilometrów od centrum Gdańska i tylko dwa kilometry od lotniska.

Park Handlowy Matarnia to jedno z największych centrów handlowych w Trójmieście łączące ofertę meblową i modową. Klientom proponuje duży wybór produktów: zarówno mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, jak również mody. Matarnia to również miejsce, w którym klienci znajdą poradę stylistki Joanny Wasiluk, tak w zakresie aranżacji wnętrz, jak i własnego wizerunku.

Inwestorem i deweloperem Parku Handlowego Matarnia jest Inter IKEA Centre Polska SA, należąca do grupy IKEA. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok IKEA w należących do IICP centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Obecne są przede wszystkim znane i renomowane marki oferujące produkty wyposażenia wnętrz oraz firmy odzieżowe.