Budowę centrum handlowo – biurowego w Poznaniu zrealizuje Budlex, spółka zależna Erbudu. W tym celu Budlex przystąpił do spółki celowej pod nazwą Deptak Projekt P2, w której posiada 50 proc. udziałów. Spółka ta podpisała właśnie umowę przedwstępną dotyczącą zakupu nieruchomości, na której będzie realizowana planowana inwestycja. Cena brutto nieruchomości położonej w obrębie ulic: Krysiewicza i Półwiejskiej w Poznaniu, wyniosła 6,1 mln euro.

Nowy obiekt będzie miał 9,7 tys. mkw. powierzchni najmu. Spółka szacuje, że cały budżet, jaki przeznaczy na inwestycję, zamknie się kwotą 22,7 mln euro. Zgodnie z przyjętą strategią, po zakończeniu projektu i uzyskaniu satysfakcjonującej ceny obiekt zostanie sprzedany.

Spółka Budlex rozpoczęła swoją działalność w 1987 r., jako mała firma budowlana związana z Kombinatem Budowlanym w Toruniu. Dziś jest dużą firmą deweloperską działającą w regionie kujawsko-pomorskim. Buduje domy wielorodzinne i lokale użytkowe. W latach 90. rocznie firma sprzedawała ok. 600 mieszkań. W ogólnopolskim rankingu największych przedsiębiorstw branży budowlanej, organizowanym przez redakcję "Muratora", Budlex zajął trzecie miejsce w Polsce z 27,8 tys. mkw. wybudowanej powierzchni użytkowej mieszkań.