Colin Waddell pracuje w firmie CB Richard Ellis od 2000 roku. W roku 2003 został dyrektorem zarządzającym biura w Czechach. Cztery lata później został mianowany na stanowisko dyrektora zarządzającego regionem Europy Środkowo-Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju międzynarodowych usług firmy oraz ekspansji na rynki wschodnie. Pracę w biurze w Warszawie rozpocznie na początku listopada tego roku.

Dotychczasowy dyrektor biura w Polsce – Charlie Wardroper, zdecydował się wrócić do Wielkiej Brytanii. Charlie Wardroper zarządzał biurem w Polsce od stycznia 2009 roku. Poprzednio był regionalnym dyrektorem zarządzającym firmy CB Richard Ellis w Wielkiej Brytanii, odpowiedzialnym za region północno-wschodni.

– Colin Waddell posiada wysokie kwalifikacje, umiejętności i wiedzę, aby kierować naszym polskim zespołem. Polska jest jednym z najważniejszych krajów nie tylko w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale w całej UE i stanowi jeden z głównych rynków lokowania kapitału przez międzynarodowych inwestorów. Ostatnie wyniki badań rynku za 3 kwartał 2010 roku pokazują, że więcej niż połowa wszystkich transakcji inwestycyjnych w nieruchomości komercyjne została przeprowadzona właśnie w Polsce – komentuje Andreas Ridder, prezes CBRE na Europę Środkowo-Wschodnią.

CB Richard Ellis, z siedzibą w Los Angeles to firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych. Zatrudnia około 29 tys. pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 placówkach na całym świecie (z wyłączeniem firm stowarzyszonych i partnerskich).