Pokazy rozpoczął koncert Edyty Górniak, która wystąpiła na zamkniętej imprezie „Silesia After Hours”.

Ponad 40 modelek i modeli przez trzy dni prezentowało w Katowicach najnowsze trendy w modzie damskiej i męskiej. – Przez dwa dni pokazaliśmy kompletny „look” na nadchodzącą jesień i zimę. Firmy zaprezentowały ubrania, torby, buty, okulary i bieliznę – mówi Marta Drzewiecka, dyrektor ds. marketingu Silesia City Center. – Specjalnie poprzeplataliśmy pokazy znanych marek z młodymi projektami. Dzięki temu goście odwiedzający Silesia City Center w weekend mieli okazję, żeby zobaczyć różne oblicza mody. Tę gotową do ubrania, wprost ze sklepowej półki i tę bardziej awangardową, będącą swoistym dziełem sztuki – dodaje.

Wszystkie zorganizowane pokazy odbywały się scenie w samym centrum Silesia City Center. Prowadzili je, znany z serialu „Czas Honoru” – Kuba Wesołowski i aktorka Katarzyna Zielińska, z programu „Kocham Cię, Polsko!” – Przy tego typu projektach szalenie ważna jest oprawa, scena, światło, muzyka i prowadzący. W ten weekend wszystko było na światowym poziomie – zapewnia Drzewiecka.

Silesia City Center to centrum handlowo–rozrywkowe na Górnym Śląsku i w Zagłębiu, największe w regionie. Na powierzchni 66 tys. mkw. znajdują się sklepy marek takich jak Armani Jeans, VJC Versace, Max Mara, Zara, czy Royal Collection. Silesia City Center to miejsce dobrze skomunikowane z całą Aglomeracją Śląską. Oferta centrum to 250 sklepów, punktów usługowo–handlowych, kawiarni i restauracji.